Kepenk Sundurması

Kepenk Sundurması: Herkes sundurması olan bir ev hayal eder. Çünkü sundurma demek, bir nevi büyükçe bir bahçe balkonuna sahip olmak da demektir. İşte bu nedenle sundurma, inşaat sektörünün gözdesi haline gelmiş ve bir çok farklı tasarımı ile her zaman ön planda olmayı başarmıştır. Peki sundurma, tam olarak hayali kurulan yapı elemanı mıdır?

Kepenk Sundurması Nedir?

Güneşi ve yağmuru engellemek adına, duvar önüne ya da kapı üstüne yapılan saçaktır sundurmanın açılımı. Hani şu ansızın yakalandığınız yağmurlardan korunmak için sığındığınız binalardaki saçaklar!

Böyle tabir edildiğinde pek de havalı gibi durmayan sundurma, aslında hayal edilenin aksine basit gelir herkese. Oysa, özellikle de müstakil evlerin girişlerinde, büyükçe balkonların gözlere çarptığı ve hayali kurulan şu yapılar, verandadır. Ancak unutmayalım ki bir veranda da, sundurmaların daha büyük boyutlarda ve bütün bir cepheyi kaplayan türüdür. Böylece anlaşıldığı üzere bütün seçenekler de yine sundurmaya çıkar.

Özellikle de ülkemizde, tekdüze bir mimari yapılaşması olmadığından, karşımıza çeşitli tarzda sundurmalar çıkar. Bir sundurma tasarlanırken, binanın şekline ya da kota farkına göre değişkenlik gösterir.

Sepetiniz

0

Sepetinizde ürün bulunmuyor.